zjazdpsps1.jpgzjazdpsps2.jpg

Warsztaty

   

WYKORZYSTANIE METODY OKULOGRAFICZNEJ W BADANIACH SPOŁECZNYCH

 

Prowadzący: Dr Krzysztof Krejtz (Wydział Psychologii; SWPS),
Dr Izabela Krejtz (ICACS; Wydział Psychologii, SWPS)

 

4 września 2014 roku, godz. 12:00-17:00
Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, ul. Chodakowska 19/31, Warszawa

(centrum badawcze ICACS, sala S105)

 

Metoda okulograficzna przeżywa swój renesans w psychologii poznawczej, ale również jest coraz silniej obecna w badaniach z zakresu psychologii społecznej. Przyczynia się do tego większa dostępność okulografów i oprogramowania do analizy danych okulograficznych oraz zastosowania wyników do odpowiedzi na pytania stawiane w psychologii społecznej.

Warsztat rozpocznie się krótkim wprowadzeniem teoretyczno-metodologicznym do wykorzystywanie okulografii w badaniach z zakresu psychologii społecznej.

W trakcie warsztaty uczestnicy zostaną zaznajomieni z podstawami metodologii badań okulograficznych, będą mieli szansę zaprojektować własną procedurę badawczą, zebrać przykładowe dane okulograficzne, przeanalizować podstawowe wskaźniki pomiaru ruchu gałki ocznej (m.in. liczba fiksacji, długość fiksacji, amplituda sakad).

 

Przykładowe oprogramowanie wykorzystanie podczas warsztatu: SMI Experiment Center, EyeLink Datat Viewer, Tobii Studio, Ogama, PsychoPy, R.

Wymagania wstępne: Prosimy osoby zapisujące się na warsztat o opisanie w dwóch zdaniach swoich zainteresowań badawczych oraz doświadczeń z badaniami z wykorzystaniem okulografii. Pozwoli to nam na dopasowanie treści warsztatu do zainteresowań uczestników.

Limit uczetników: 12 osób

Zapisy na warsztat i kontakt: Krzysztof Krejtz (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ), Iza Krejtz (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. )

 

 


 

 

POSTERY - PRZYGOTOWANIE I PREZENTACJA
  
Prowadzący: Dr Wojciech Kulesza (Wydział Psychologii; SWPS),

  
4 września 2014 roku, godz. 14:00-18:30
Kampus Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Dobra 55, Warszawa
    

Steve Jobs i Johny Ive ze stajni Apple to prawdopodobnie najlepsi współcześni praktycy filozofii projektowania. Skorzystamy z ich doświadczeń projektując postery. Z kolei metody prezentacji treści na nich zawartych zaczerpniemy od światowej sławy psychologa Daniela Wigboldusa. Będziemy zatem koncentrować się zarówno na formie oraz treści posteru, jak i na sposobie jego prezentacji dla publiczności. Poruszymy również kwestie oprogramowania do tworzenia posterów.

Warsztat kierowany jest do osób, które chcą doskonalić tę formę przekazu. Serdecznie zapraszam osoby, które będą prezentowały postery na Zjeździe PSPS (zajęcia zakończymy stworzeniem nowego projektu).

Uwaga! Proszę przynieść swój obecny projekt – gotowy wydruk lub wersję na komputerze, albo taki projekt, który Państwo zamierzają ukończyć w niedalekiej przyszłości (proszę o zabranie ostatnio tworzonego posteru).

  

Limit uczestników: do wyczerpania miejsc - decyduje kolejność zgłoszeń (liczba osób: ok 8). Po wyczerpaniu miejsc powstanie lista rezerwowa. Na tydzień przed warsztatami będę potwierdzał listę podstawową i tworzył miejsca dla osób z listy rezerwowej.

Zapisy na warsztat i kontakt: Zgłoszenia proszę przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  (w tytule proszę podać "Poster Zjazd PSPS", a w treści imię, nazwisko, adres email, numer komórkowy).